CDQMA50TF-75-M9PASAPC
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQMA50TF-75-M9PASAPC
Key Features
  • 250mm bore size and 75mm standard stroke for versatile industrial applications.
  • 3Pre-wired M8-3 pin connector for easy and quick installation.
  • 4Solid-state auto switch with PNP 3-wire configuration for precise control.
  • 5Dual mounting style (both ends tapped) for flexible installation options.
Product Details
CDQMA50TF-75-M9PASAPC
Auto Switch
Water Resistant 2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 75 mm
Port Thread Type
G
Bore Size
Bore Size 50 mm