CDQMA50-100-M9NSAPC
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQMA50-100-M9NSAPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for auto-switch functionality, ensuring precise position detection.
  • 2Solid-state auto switch with M8-3 pin pre-wired connector for easy installation.
  • 3Durable both-ends tapped mounting style for versatile installation options.
  • 4Operates with DC5V, 12V, or 24V power supply (DC4.5~28V range) for flexibility.
  • 5Includes indicator light and 0.5m lead wire for convenient setup and monitoring.
Product Details
CDQMA50-100-M9NSAPC
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (NPN), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 100 mm
Port Thread Type
M thread,Rc
Bore Size
Bore Size 50 mm