CDQMA32TF-50-M9PWSDPC
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQMA32TF-50-M9PWSDPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for auto-switch functionality, ensuring precise position detection.
  • 232mm bore size and 50mm standard stroke for versatile industrial applications.
  • 32-color indicator and solid-state auto switch for easy monitoring and reliability.
  • 4Pre-wired M12-4 pin connector (0.5m lead) for quick and hassle-free installation.
  • 5Wide voltage range (DC4.5~28V) compatibility, suitable for various power supplies.
Product Details
CDQMA32TF-50-M9PWSDPC
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 50 mm
Port Thread Type
G
Bore Size
Bore Size 32 mm