CDQMA32TF-50-M9PSDPC
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQMA32TF-50-M9PSDPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise auto-switching functionality.
  • 2Solid-state auto switch with pre-wired M12-4 pin connector for easy installation.
  • 3Dual-end tapped mounting style for flexible installation options.
  • 43-wire PNP sensor with indicator light for reliable operation (DC 5V-24V).
  • 5Standard 50mm stroke and 32mm bore for versatile industrial applications.
Product Details
CDQMA32TF-50-M9PSDPC
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 50 mm
Port Thread Type
G
Bore Size
Bore Size 32 mm