CDQMA32TF-20-M9PWSDPC
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQMA32TF-20-M9PWSDPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for auto-switch functionality, ensuring precise position detection.
  • 232mm bore size and 20mm standard stroke for versatile industrial applications.
  • 4Supports DC voltage (5V, 12V, 24V) with a wide operating range of DC4.5~28V.
  • 5Both ends tapped style mounting for flexible installation options.
Product Details
CDQMA32TF-20-M9PWSDPC
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 20 mm
Port Thread Type
G
Bore Size
Bore Size 32 mm