CDQ2YG32-30DCZ-M9BWLS
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2YG32-30DCZ-M9BWLS
Key Features
  • 1Built-in auto switch with a 2-color indicator for easy monitoring and control.
  • 2Double-acting design ensures efficient operation in both directions.
  • 332mm bore size and 30mm standard stroke for versatile applications.
  • 4Rubber bumper cushion for smooth and quiet operation.
  • 54-sided auto switch mounting groove for flexible installation options.
Product Details
CDQ2YG32-30DCZ-M9BWLS
Number Of Auto Switches
1 pc.
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 30 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm