CDQ2YA63-100DCZ-M9BASBPC
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2YA63-100DCZ-M9BASBPC
Key Features
  • 1Built-in auto switch with a 4-sided mounting groove for flexible installation.
  • 2Water-resistant solid-state auto switch with a 2-color indicator for easy monitoring.
  • 3Pre-wired M8-4 pin connector (0.5m lead wire) for quick and hassle-free setup.
  • 4Double-acting design with rubber bumper cushioning for smooth and reliable operation.
  • 5Standard Rc port type and both ends tapped style for versatile mounting options.
Product Details
CDQ2YA63-100DCZ-M9BASBPC
Auto Switch
Water Resistant 2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-4 pin, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 100 mm
Bore Size
Bore Size 63 mm