CDQ2YA50-10DCZ
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2YA50-10DCZ
Key Features
  • 150mm bore size for powerful and precise linear motion.
  • 2Double-acting design ensures efficient operation in both directions.
  • 3Rubber bumper cushioning for smooth and quiet cylinder movement.
  • 4Both ends tapped style for versatile mounting options.
  • 54-sided auto switch mounting groove for flexible sensor installation.
Product Details
CDQ2YA50-10DCZ
Auto Switch
Without Auto Switch
Cylinder Stroke
Standard Stroke 10 mm
Port Type
Rc
Bore Size
Bore Size 50 mm