CDQ2YA32TN-100DCZ
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2YA32TN-100DCZ
Key Features
  • 132mm bore size for robust performance in industrial applications.
  • 2Double-acting action ensures efficient forward and return strokes.
  • 3NPT port type for secure and leak-resistant connections.
  • 4Rubber bumper cushioning reduces impact and noise during operation.
  • 5Auto switch mounting groove on 4 sides for flexible sensor installation.
Product Details
CDQ2YA32TN-100DCZ
Auto Switch
Without Auto Switch
Auto Switch Mounting Groove
4 Sides
Body Option 2
Standard (Rod End Female Thread)
Cushion
Rubber Bumper
Body Option
Standard
Action
Double Acting
Cylinder Stroke
Standard Stroke 100 mm
Port Type
NPT
Bore Size
Bore Size 32 mm