CDQ2XD32-30D
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2XD32-30D
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and reliable position detection.
  • 2Double clevis mounting style for versatile and secure installation.
  • 332mm bore size ensures strong and precise linear motion.
  • 4Standard 30mm stroke length for consistent performance in various applications.
  • 5No auto switch included, allowing for custom sensor integration as needed.
Product Details
CDQ2XD32-30D
Auto Switch
Without Auto Switch
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 30 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 32 mm