CDQ2XB32TN-50D
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2XB32TN-50D
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and position detection.
  • 232mm bore size provides optimal force for industrial applications.
  • 3NPT port thread ensures secure and leak-free air connections.
  • 4Standard 50mm stroke for versatile motion control solutions.
  • 5Through-hole mounting design for easy and flexible installation.
Product Details
CDQ2XB32TN-50D
Auto Switch
Without Auto Switch
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 50 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 32 mm