CDQ2WL50TF-20DMZ
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2WL50TF-20DMZ
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection.
  • 250mm bore size for powerful and efficient operation.
  • 3Standard 20mm stroke suitable for various applications.
  • 4Rod end male thread for easy and secure mounting.
  • 5Foot mounting style provides stability and flexibility in installation.
Product Details
CDQ2WL50TF-20DMZ
Auto Switch
Without Auto Switch
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 20 mm
Port Thread Type
G
Bore Size
Bore Size 50 mm