CDQ2WL32-30DMZ-M9BW
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2WL32-30DMZ-M9BW
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable position detection in automation systems.
  • 232mm bore size and 30mm stroke for versatile industrial applications.
  • 3Solid-state auto switch with 2-color indicator for easy monitoring.
  • 4Foot mounting style (L) and rod end male thread (M) for flexible installation.
  • 5DC24V compatible with a 0.5m lead wire for convenient connectivity.
Product Details
CDQ2WL32-30DMZ-M9BW
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 30 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 32 mm