CDQ2WB80-25DZ-M9PMAPC
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2WB80-25DZ-M9PMAPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 280mm bore size and 25mm standard stroke for robust performance.
  • 3Solid-state auto switch with M8-3 pin connector for easy integration.
  • 4Pre-wired with 1m lead wire and supports DC5V,12V,24V (DC4.5~28V).
  • 5Through-hole mounting design for secure and flexible installation.
Product Details
CDQ2WB80-25DZ-M9PMAPC
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :1m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 80 mm