CDQ2WB32-20DCZ-M9PWSDPC
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2WB32-20DCZ-M9PWSDPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation applications.
  • 2Pre-wired M9PWSDPC auto switch with 2-color indicator for easy installation and monitoring.
  • 332mm bore size and 20mm standard stroke for reliable performance in industrial setups.
  • 4Rubber bumper included for shock absorption and extended cylinder lifespan.
  • 5Supports DC voltage (5V, 12V, 24V) with a 0.5m lead wire for flexible connectivity.
Product Details
CDQ2WB32-20DCZ-M9PWSDPC
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
With Rubber Bumper
Cylinder Stroke
Standard Stroke 20 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 32 mm