CDQ2WB160-25DCZ-X633
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2WB160-25DCZ-X633
Key Features
  • 1160mm bore size for high power and efficiency in industrial applications.
  • 2Built-in magnet for easy position detection and automation integration.
  • 34-side auto switch mounting groove for flexible sensor installation.
  • 425mm stroke length ensures precise and controlled linear motion.
  • 5Double rod type with intermediate stroke for enhanced stability and load capacity.
Product Details
CDQ2WB160-25DCZ-X633
Made To Order
Intermediate Stroke of Double Rod Type
Auto Switch
Without Auto Switch
Auto Switch Mounting Groove
4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Port Thread Type
Rc
Bore Size
Bore Size 160 mm