CDQ2WB160-25DCZ-M9P3-X633
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2WB160-25DCZ-M9P3-X633
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise positioning and sensing applications.
  • 2160mm bore size ensures high force output for demanding tasks.
  • 3Equipped with 3 solid-state auto switches (PNP) for reliable feedback.
  • 44-sided auto switch mounting groove for flexible sensor installation.
  • 5Intermediate stroke double rod type for enhanced stability and load handling.
Product Details
CDQ2WB160-25DCZ-M9P3-X633
Made To Order
Intermediate Stroke of Double Rod Type
Number Of Auto Switches
3 Pcs.
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Auto Switch Mounting Groove
4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Port Thread Type
Rc
Bore Size
Bore Size 160 mm