CDQ2WB125-50DCMZ-M9N
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2WB125-50DCMZ-M9N
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable sensor detection and positioning accuracy.
  • 2125mm bore size ensures high force output for heavy-duty applications.
  • 3Solid-state auto switch (NPN) with indicator light for easy monitoring and control.
  • 44-sided auto switch mounting groove for flexible sensor installation.
  • 5Rod end male thread design for secure and easy mounting in various setups.
Product Details
CDQ2WB125-50DCMZ-M9N
Made To Order
Standard
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (NPN), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Auto Switch Mounting Groove
4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 50 mm
Port Thread Type
Rc
Bore Size
Bore Size 125 mm