CDQ2WB100-50DCZ-XC35
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2WB100-50DCZ-XC35
Key Features
  • 1Built-in magnet (D) for precise position detection in automation systems.
  • 2Through-hole mounting (B) ensures easy and secure installation.
  • 3100mm bore size provides high force output for heavy-duty applications.
  • 4Rubber bumper (C) reduces impact noise and extends cylinder lifespan.
  • 5Coil scraper (XC35) option enhances durability by preventing contamination.
Product Details
CDQ2WB100-50DCZ-XC35
Made To Order
With Coil Scraper
Auto Switch
Without Auto Switch
Body Option
With Rubber Bumper
Cylinder Stroke
Standard Stroke 50 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 100 mm