CDQ2WA80TN-100DMZ
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2WA80TN-100DMZ
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and position detection.
  • 2NPT port threads ensure secure and leak-free connections.
  • 380mm bore size delivers high force output for demanding applications.
  • 4Standard 100mm stroke provides reliable linear motion control.
  • 5Rod end male thread allows for versatile mounting and integration.
Product Details
CDQ2WA80TN-100DMZ
Made To Order
Standard
Auto Switch
Without Auto Switch
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 100 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 80 mm