CDQ2WA50TF-25DZ
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2WA50TF-25DZ
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and position detection.
  • 250mm bore size provides strong and reliable linear motion.
  • 3Standard 25mm stroke for precise and controlled movement.
  • 4G port thread (TF) ensures secure and leak-free connections.
  • 5Auto switch mounting groove on multiple sides for flexible sensor installation.
Product Details
CDQ2WA50TF-25DZ
Made To Order
Standard
Auto Switch
Without Auto Switch
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Port Thread Type
G
Bore Size
Bore Size 50 mm