CDQ2WA32-50DCZ-J79C
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2WA32-50DCZ-J79C
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable position detection and sensor compatibility.
  • 2Both ends tapped mounting style for versatile installation options.
  • 3Rubber bumper (Body Option C) ensures smooth operation and reduced impact noise.
  • 4Solid-state auto switch (J79C) with indicator light and 0.5m lead wire for easy monitoring.
  • 5Standard 50mm stroke with 32mm bore size for efficient pneumatic performance.
Product Details
CDQ2WA32-50DCZ-J79C
Made To Order
Standard
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Connector, With Indicator Light, 2-wire, Perpendicular, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Body Option
With Rubber Bumper
Cylinder Stroke
Standard Stroke 50 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 32 mm