CDQ2WA25-15DMZ-XC2
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2WA25-15DMZ-XC2
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and position detection.
  • 225mm bore size provides optimal force for compact automation tasks.
  • 3Standard 15mm stroke ensures precise linear motion control.
  • 4Rod end male thread (M) allows for versatile mounting and connection options.
  • 5Extended rod end (XC2) by 10mm for customized applications requiring additional length.
Product Details
CDQ2WA25-15DMZ-XC2
Made To Order
Length of Rod End Extended By 10 mm (Foot Style, Rod Side Flange Only)
Auto Switch
Without Auto Switch
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 15 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 25 mm