CDQ2LC32TN-75DZ-M9PMAPC
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2LC32TN-75DZ-M9PMAPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable position detection in automation systems.
  • 2Compact foot mounting style (LC) for space-saving installation.
  • 3NPT port threads (TN) ensure secure and leak-free connections.
  • 4Solid-state auto switch (M9PMAPC) with pre-wired M8-3 pin connector for easy integration.
  • 5Standard 75 mm stroke with 4-sided auto switch mounting grooves for flexible sensor placement.
Product Details
CDQ2LC32TN-75DZ-M9PMAPC
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :1m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 75 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 32 mm