CDQ2LC25-10DMZ
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2LC25-10DMZ
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and position detection.
  • 2Compact foot style (LC) for space-saving installation.
  • 325mm bore size provides reliable force for automation tasks.
  • 4Standard 10mm stroke ensures precise linear motion control.
  • 5Rod end male thread (M) for versatile mounting options.
Product Details
CDQ2LC25-10DMZ
Auto Switch
Without Auto Switch
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 10 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 25 mm