CDQ2L80TN-25DZ
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2L80TN-25DZ
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and position detection.
  • 280mm bore size provides strong and reliable linear motion for industrial applications.
  • 3NPT port thread ensures secure and leak-free air connections.
  • 4Foot mounting style (L) offers stable and versatile installation options.
  • 5Auto switch mounting groove on multiple sides for flexible sensor placement.
Product Details
CDQ2L80TN-25DZ
Auto Switch
Without Auto Switch
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 80 mm