CDQ2L80-100DMZ-M9BASBPC
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2L80-100DMZ-M9BASBPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and reliable operation.
  • 280mm bore size and 100mm standard stroke for powerful and consistent performance.
  • 3Water-resistant auto switch with pre-wired connector for easy installation and durability.
  • 4Rod end male thread (M) for secure mounting and compatibility with various applications.
  • 52-color indicator on auto switch for clear visual feedback of cylinder status.
Product Details
CDQ2L80-100DMZ-M9BASBPC
Auto Switch
Water Resistant 2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-4 pin, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 100 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 80 mm