CDQ2L50TN-25DMZ-W-M9PWSDPC
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2L50TN-25DMZ-W-M9PWSDPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 2NPT port thread type ensures secure and leak-free connections.
  • 3Pre-wired auto switch with PNP output simplifies installation and reduces wiring time.
  • 4Double knuckle joint rod end bracket for flexible mounting options.
  • 52-color indicator auto switch with M12-4 pin connector for easy integration.
Product Details
CDQ2L50TN-25DMZ-W-M9PWSDPC
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Rod End Bracket
Double Knuckle Joint
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 50 mm