CDQ2L50-75DCMZ-A93Z
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2L50-75DCMZ-A93Z
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable position detection in automation systems.
  • 250mm bore size and 75mm standard stroke for versatile industrial applications.
  • 4Reed auto switch (A93Z) with indicator light and 5m lead wire for easy monitoring and control.
Product Details
CDQ2L50-75DCMZ-A93Z
Auto Switch
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
With Rubber Bumper And Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 75 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 50 mm