CDQ2L50-25DMZ-M9PWL
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2L50-25DMZ-M9PWL
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 250mm bore size and 25mm standard stroke for reliable linear motion.
  • 3M9PWL auto switch with 2-color indicator and 3-wire (PNP) connectivity for easy integration.
  • 4Foot-style mounting (L) and rod end male thread (M) for versatile installation options.
  • 5Durable design with Rc/M thread ports and solid-state auto switch for long-term performance.
Product Details
CDQ2L50-25DMZ-M9PWL
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 50 mm