CDQ2L50-175DCMZ-A93L
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2L50-175DCMZ-A93L
Key Features
  • 1Double-acting design for efficient bidirectional operation.
  • 2Built-in magnet for easy integration with sensors and switches.
  • 350mm bore size and 175mm stroke for robust performance in industrial applications.
  • 4Auto switch with indicator light for real-time monitoring and control.
  • 5Rubber bumper cushioning for smooth and quiet operation.
Product Details
CDQ2L50-175DCMZ-A93L
Auto Switch Mounting Groove
4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cushion
With Rubber Bumper
Action
Double Acting
Cylinder Stroke
Standard Stroke 175 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 50 mm