CDQ2L32TN-50DCZ-D-M9PSAPC
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2L32TN-50DCZ-D-M9PSAPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and reliable operation.
  • 2NPT port threads ensure secure and leak-free connections.
  • 3Solid-state auto switch with M8-3 pin connector for easy integration and real-time feedback.
  • 4Rubber bumper included for shock absorption and extended lifespan.
  • 5Versatile mounting options with Type A bracket and joint for flexible installation.
Product Details
CDQ2L32TN-50DCZ-D-M9PSAPC
Made To Order
Standard
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Rod End Bracket
Type A Mounting Bracket+Joint
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
With Rubber Bumper
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 50 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 32 mm