CDQ2L32TN-50DCZ
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2L32TN-50DCZ
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and precise positioning.
  • 2NPT port thread type ensures secure and leak-free connections.
  • 332mm bore size delivers strong and consistent pneumatic force.
  • 4Rubber bumper option (Body Option C) for reduced impact and noise.
  • 5Auto switch mounting groove on multiple sides for flexible sensor installation.
Product Details
CDQ2L32TN-50DCZ
Auto Switch
Without Auto Switch
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
With Rubber Bumper
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 50 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 32 mm