CDQ2L32TN-30DZ-M9PSAPC
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2L32TN-30DZ-M9PSAPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable sensor detection in automation systems.
  • 2NPT (TN) port thread type ensures secure and leak-free connections.
  • 3Solid-state auto switch (M9PSAPC) with pre-wired M8-3 pin connector for easy installation.
  • 4Standard 30mm stroke with 32mm bore size for versatile industrial applications.
  • 5Durable foot-style (L) mounting design for stable and secure installation.
Product Details
CDQ2L32TN-30DZ-M9PSAPC
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 30 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 32 mm