CDQ2L32TN-200DCZ-M9PWSAPC
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2L32TN-200DCZ-M9PWSAPC
Key Features
  • 132mm bore size and 200mm standard stroke for robust performance in industrial applications.
  • 2Double-acting action ensures efficient operation in both extending and retracting movements.
  • 3Built-in magnet and 4-sided auto switch mounting groove for easy sensor integration.
  • 5NPT port thread type and rubber bumper cushioning enhance durability and ease of use.
Product Details
CDQ2L32TN-200DCZ-M9PWSAPC
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Auto Switch Mounting Groove
4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cushion
With Rubber Bumper
Action
Double Acting
Cylinder Stroke
Standard Stroke 200 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 32 mm