CDQ2L32TN-150DCZ-M9PWM
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2L32TN-150DCZ-M9PWM
Key Features
  • 132mm bore size and 150mm standard stroke for robust performance in industrial applications.
  • 2Double-acting action ensures efficient and reliable operation in both directions.
  • 3Built-in magnet and 4-sided auto switch mounting groove for easy sensor integration.
  • 4NPT port thread type provides secure and leak-proof connections.
Product Details
CDQ2L32TN-150DCZ-M9PWM
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :1m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Auto Switch Mounting Groove
4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cushion
With Rubber Bumper
Action
Double Acting
Cylinder Stroke
Standard Stroke 150 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 32 mm