CDQ2L32TF-50DMZ-M9PWSDPC
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2L32TF-50DMZ-M9PWSDPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 232mm bore size and 50mm standard stroke for versatile applications.
  • 3Pre-wired M12-4 pin auto switch with 2-color indicator for easy installation.
  • 4Rod end male thread (M) for secure mounting and compatibility.
  • 5Dual solid-state auto switches (PNP) with 0.5m lead wire for reliable operation.
Product Details
CDQ2L32TF-50DMZ-M9PWSDPC
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 50 mm
Port Thread Type
G
Bore Size
Bore Size 32 mm