CDQ2L32TF-10DMZ
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2L32TF-10DMZ
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and reliable position detection.
  • 232mm bore size provides optimal force for industrial applications.
  • 3Standard 10mm stroke ensures precise and consistent movement.
  • 4Rod end male thread (M) allows for versatile mounting options.
  • 5Auto switch mounting groove on multiple sides for flexible sensor installation.
Product Details
CDQ2L32TF-10DMZ
Auto Switch
Without Auto Switch
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 10 mm
Port Thread Type
G
Bore Size
Bore Size 32 mm