CDQ2L32M-40DMZ-M9PWL
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2L32M-40DMZ-M9PWL
Key Features
  • 1Built-in auto switch with magnet for precise position detection.
  • 2Double-acting design ensures reliable bidirectional operation.
  • 332mm bore size and 40mm stroke for medium-duty applications.
  • 4Solid-state PNP auto switch with 2-color indicator for easy monitoring.
  • 5Foot mounting style and rod end male thread for versatile installation.
Product Details
CDQ2L32M-40DMZ-M9PWL
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Auto Switch Mounting Groove
Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Action
Double Acting
Cylinder Stroke
Standard Stroke 40 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm