CDQ2L32-75DMZ-M9P
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2L32-75DMZ-M9P
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 232mm bore size and 75mm standard stroke for versatile applications.
  • 3Solid-state auto switch with PNP output (3-wire) for reliable signal transmission.
  • 4Rod end male thread (M) for easy mounting and integration.
  • 5Auto switch mounting groove on multiple sides for flexible sensor placement.
Product Details
CDQ2L32-75DMZ-M9P
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 75 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 32 mm