CDQ2L32-50DZ-M9PSDPCS
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2L32-50DZ-M9PSDPCS
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and reliable position detection.
  • 232mm bore size and 50mm stroke for robust performance in industrial applications.
  • 3Solid-state auto switch with pre-wired M12-4 pin connector for quick installation.
  • 4Four-sided auto switch mounting groove (桅32-桅100) for flexible sensor placement.
  • 5Standard foot mounting style (L) for secure and stable installation.
Product Details
CDQ2L32-50DZ-M9PSDPCS
Number Of Auto Switches
1 pc.
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 50 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 32 mm