CDQ2L32-50DMZ-M9PWMDPC
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2L32-50DMZ-M9PWMDPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable sensor detection in automation systems.
  • 2Pre-wired M9PWMDPC auto switch with 2-color indicator for easy monitoring.
  • 332mm bore size and 50mm standard stroke for versatile industrial applications.
  • 4Rod end male thread (M) for secure and flexible mounting options.
  • 5Solid-state PNP auto switch with 1m lead wire supports DC 5V-28V for broad compatibility.
Product Details
CDQ2L32-50DMZ-M9PWMDPC
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :1m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 50 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm