CDQ2L32-50DMZ-M9BAL
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2L32-50DMZ-M9BAL
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 232mm bore size and 50mm stroke for reliable performance in industrial applications.
  • 3Water-resistant auto switch with a 2-color indicator for easy monitoring.
  • 4Rod end male thread (M) for secure and versatile mounting options.
  • 5Compatible with DC10~28V, making it adaptable to various power supplies.
Product Details
CDQ2L32-50DMZ-M9BAL
Auto Switch
Water Resistant 2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 50 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm