CDQ2L32-25DMZ-M9N
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2L32-25DMZ-M9N
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable sensor detection in automation systems.
  • 232mm bore size with 25mm standard stroke for versatile applications.
  • 3Solid-state auto switch (NPN) with indicator light for easy monitoring.
  • 4Rod end male thread (M) for secure and flexible mounting options.
  • 5Durable construction with Rc/M thread ports for high-pressure performance.
Product Details
CDQ2L32-25DMZ-M9N
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (NPN), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm