CDQ2L32-150DCZ-M9BASBPC
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2L32-150DCZ-M9BASBPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 2Double-acting design ensures efficient operation in both directions.
  • 3Water-resistant auto switch with a 2-color indicator for reliable feedback.
  • 44-sided auto switch mounting groove for flexible installation options.
  • 5Pre-wired M8-4 pin connector for quick and easy setup.
Product Details
CDQ2L32-150DCZ-M9BASBPC
Auto Switch
Water Resistant 2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-4 pin, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Auto Switch Mounting Groove
4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cushion
With Rubber Bumper
Action
Double Acting
Cylinder Stroke
Standard Stroke 150 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm