CDQ2L25-50DCZ-M9BASBPC
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2L25-50DCZ-M9BASBPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and reliable operation.
  • 250mm standard stroke for versatile automation applications.
  • 3Rubber bumper (Body Option C) ensures smooth and quiet cylinder operation.
  • 4Water-resistant auto switch (M9BASBPC) with pre-wired connector for easy installation.
  • 5Dual-side auto switch mounting groove for flexible sensor placement.
Product Details
CDQ2L25-50DCZ-M9BASBPC
Auto Switch
Water Resistant 2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-4 pin, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Body Option
With Rubber Bumper
Cylinder Stroke
Standard Stroke 50 mm
Bore Size
Bore Size 25 mm