CDQ2L25-25DMZ-M9PWSAPC
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2L25-25DMZ-M9PWSAPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 225mm bore size and 25mm standard stroke for versatile applications.
  • 3Pre-wired solid-state auto switch with PNP output for easy integration.
  • 4Rod end male thread (M) for secure mounting and compatibility.
  • 52-color indicator auto switch with M8-3 pin connector for quick setup.
Product Details
CDQ2L25-25DMZ-M9PWSAPC
Made To Order
Standard
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 25 mm