CDQ2L12-5DZ-XC85
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2L12-5DZ-XC85
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and precise positioning.
  • 212mm bore size with 5mm standard stroke for compact, precise motion control.
  • 4Foot-style mounting (L) provides stable and secure installation.
  • 5Auto switch mounting grooves on multiple sides (Z) for flexible sensor placement.
Product Details
CDQ2L12-5DZ-XC85
Made To Order
Food Machine Grease Specifications
Auto Switch
Without Auto Switch
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 5 mm
Bore Size
Bore Size 12 mm