CDQ2KLC63-75DZ
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2KLC63-75DZ
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and position detection.
  • 2Compact foot mounting style (LC) for space-saving installation.
  • 363mm bore size and 75mm standard stroke for robust performance.
  • 4Auto switch mounting groove on multiple sides for flexible sensor placement.
  • 5Standard rod end female thread for versatile attachment options.
Product Details
CDQ2KLC63-75DZ
Auto Switch
Without Auto Switch
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 75 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 63 mm