CDQ2KB32-50DZ-M9BLS
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2KB32-50DZ-M9BLS
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable position detection in automation systems.
  • 232mm bore size and 50mm standard stroke for versatile applications.
  • 3Solid-state auto switch with indicator light for easy monitoring.
  • 4Through-hole mounting style ensures secure and stable installation.
  • 54-sided auto switch mounting groove for flexible sensor placement.
Product Details
CDQ2KB32-50DZ-M9BLS
Number Of Auto Switches
1 pc.
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 50 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 32 mm